Výber bezpečnostných dverí

Bezpečnostné triedy

Bezpečnostné trieda, predtým označované ako BT sa teraz podľa novej normy označujú napríklad RC2 podľa ČSN EN 1627:2012 kap. 4. Prvým kritériom pri výbere by mali byť vždy bezpečnostné požiadavky. Potom vzhľad. Všetky naše dvere sú konštrukčne postavené tak, aby bolo skomplikované, aby sa cez ne dostal menej skúsený zlodej. Na rozlíšenie sa používajú bezpečnostné triedy (RC). Výber bezpečnostných dverí sa riadi miestom určenia, požiadavkami zákazníkov, alebo potrieb poisťovní. V neposlednom rade potom podľa špeciálnych vyhlášok, napr. pre potreby priestorov v rámci Ochrany utajovaných skutočností ustanovených podľa požiadavkov Národného bezpečnostného úradu.

Požiarna ochrana

Na požiarnu ochranu je vhodné myslieť predovšetkým v momente, keď dvere oddeľujú dva priestory, medzi ktorými sa môže šíriť oheň. Ak dvere vedú smerom do prázdnej ulice, tak zvyčajne nie je potrebné túto špeciálnu vlastnosť riešiť. Ak sa však jedná o oddelenie miestností alebo priestorov, kde toto riziko existuje, tak je ideálne na neho myslieť aj pri nákupe dverí. Bytové vstupné dvere túto vlastnosť dokonca vyžadujú v súlade s nariadením vlády, popisujúcich požiadavky na vybrané stavebné prvky, v ktorých zoznamu vstupné bytové dvere sú.

Rozmery a konštrukcia 

Pred výberom dverí si zistite, aká je vaša stavebná pripravenosť na ich montáž. Bezpečnostné dvere sú dostupné v mnohých rozmeroch, a preto je ideálne vybrať dvere podľa zhody rozmerov. V ponuke máme dvere jednokrídlové aj dvojkrídlové. Tu je odolnosť proti vlámaniu či požiaru premietnutá do dvoch krídel, ktoré do seba dokonale zapadajú. 
V súlade s výsledkami testov a ocenenia je možné niektoré naše výrobky montovať aj do pôvodných oceľových zárubní. Podmienka novej zárubne tu nie je, avšak za predpokladu, že existujúce zárubňa spĺňa technické parametre pre túto voľbu. Zodpovednosť za inštaláciu do pôvodnej zárubne na seba berie technik, ktorý miesto montáže odborne preverí a na mieste rozhodne.


Povrchová úprava

Bezpečnostné dvere môžu vyzerať celkom podľa vašich predstáv, ak ste priaznivci dreveného povrchu, tak sa ponúka celá rada dekorov fólií s textúrami i farbou celej škály drevených variácií. Ak vám vadí rovná plocha, tak zabezpečíme aj drevené obklady, ktoré vyzerajú veľmi štýlovo. Rovnako tak sa ponúka aj čalúnenie, ktoré dodá dverám dobový vzhľad. Úplne bežná je potom aplikácia moderných dvojzložkových polyuretánových nástrekov z výberu podľa vzorkovnice RAL. Stačí si len predstaviť, aká možnosť by sa vám páčila, prípadne si môžete prezrieť ponuku a na základe nej sa rozhodnete.

Spôsob výroby

Mnohým ľuďom nevyhovujú bežné rozmery, alebo iné konštrukčné vlastnosti, a preto ponúkame možnosť zákazkovej výroby, pri ktorej sa zohľadnia vaše požiadavky. Pre všetky ostatné sú k dispozícii sériovo vyrábané bezpečnostné dvere, ktoré sú samy o sebe konštruované tak, aby plne vyhovovali vo všetkých ohľadoch. Samotná výroba je potom vykonávaná na profesionálnych strojoch, prevažne od firmy Tromf. Jedná sa o lasery, niblovacie a tvárniace stroje. Niektoré operácie sú vykonávané aj pomocou robotov. Dokončovacie a dizajnérske operácie sú potom otázkou ručné práce špecialistov s mnohoročnou praxou.
 
 
 
_1R.jpg_2R.jpg_3R.jpg_4R.jpg_1R.jpg_2R.jpg_3R.jpg_4R.jpg