Odolnosť dverí testovala polícia

Čo majú spoločné bezpečnostné dvere a polícia? Bezpečnostné dvere predstavujú doslova výzvu pre každého, kto rád testuje maximálnu odolnosť materiálov a prípadne svoje schopnosti, možnosti a pripravenosť.

Podľa testov, ktoré sa vykonávajú špeciálnymi jednotkami, je jasné, že bežný smrteľník sa cez konštrukciu dobrých bezpečnostných dverí nemôže ľahko dostať. Dvere sú testované týmito útvarmi proti mechanickému poškodeniu, zvyčajne náradím, o ktorom si myslí, že má k dispozícii takmer každý, kto sa chce niekam vkradnúť. Tzn. napr. sekerou, kladivom alebo nejakými páčidlami. Tieto testy sú väčšinou neúspešné, pretože "dobré" bezpečnostné dvere sú pre tieto náradie príliš húževnaté. Rovnako tak neľahké je vyrážanie dobrých bezpečnostných dverí prostredníctvom masívneho baranidla, alebo pokusy o vypáčenie väčšími, profesionálnejším páčidlami. Originálny rozvorový systém, vhodne rozmiestnený do "správnych" miest a do poctivej oceľovej konštrukcie, týmto pokusom väčšinou zabráni. Pochopiteľne v časoch akoby v skúšobni a pre potreby pre získanie certifikácie podľa nových prísnejších testovacích noriem.
Všetci vieme, že nič nie je neprekonateľné.. Aj útvaru so špeciálnym zameraním sa nakoniec podarilo cez bezpečnostné dvere dostať, ale vyžadovalo to nasadenie celého tímu a použitá bola celá rada prostriedkov, dlhší čas a mali väčší kľud pre "prácu".

Naše bezpečnostné dvere nás však opäť presvedčili, že sú skrátka stavané tak, aby ste sa mohli cítiť bezpečnejšie, než za bežnými či len protipožiarnymi dverami.

_1R.jpg_2R.jpg_3R.jpg_4R.jpg_1R.jpg_2R.jpg_3R.jpg_4R.jpg